הבלוג של שירה נתיב

אני מקווה לגעת, בצורה מפוכחת ומשועשעת כאחד, בנושאים מורכבים כמו נכות, יופי וכיעור, מוות, ושאלות אתיות ואסתטיות לגבי האוכל שאנחנו אוכלים. כולם מוזמנים להירשם ולהיות חלק מהקהילה והדיונים.

בבלוג ידורו בכפיפה אחת צילומי אוכל מעוררי תיאבון, מתכונים, סיפור אישי על התמודדות עם מחלה ונכות, הומור ואג'נדה.

  • Shira Nativ

פישולין מון אמור

עודכן ב: 29 יונ 2018

מי אני ומה זה הבלוג הזה? כנסו לכאן כדי לגלותצילום: וויקס


אי שם באוקטובר האחרון, הגיעה אליי לביקור ביאה, חברה טובה מגרמניה. ביאה היא אחד האנשים הכי זורמים, ספונטניים ובלתי מתוכננים שאני מכירה. ולכן היא ההפך הגמור ממני. החלטנו להקדיש יום אחד מהזמן היקר שלנו ביחד לטיול בצפון. ברור שכבר שבועות מראש דאגתי להכין רשימה מסודרת של מקומות ששווים ביקור. אבל משב הרוח שביאה הביאה, גרם לרשימה שלי לאבד משמעות באחת, ובסוף נסענו בלי לתכנן דבר.

נוסעות להן שתי חברות בכביש 6 צפון, אחת גרמניה עם ראש ישראלי, השנייה ישראלית עם ראש גרמני, נחושות בדעתן לתת לחיים להפתיע אותן. והחיים לא אכזבו. ככה זה עם החיים, תמיד מאכזבים, חוץ מבפעמים שנותנים להם להחליט מה יקרה. קצת שתלטני מצדם, אבל שיהיה.Heading North שמן זית
צילום: מלי קוך


בקיצור, אחרי אי אלו הרפתקאות בדרך, הגענו לבית לחם הגלילית ומפה לשם מצאנו את עצמנו בביתו של ירון תירוש, שזכרתי שאמור להיות לו שמן זית טוב. לא התחשק לי לצאת מהאוטו (ענייני נגישות), אז ירון באדיבותו הביא לנו את הטעימות לרכב. לכל אחת מאיתנו שלוש כוסות עם זני השמן שהוא מייצר: ברנע, פיקואל ופישולין.


טעמתי את הברנע והפיקואל, הם היו ממש טובים. אבל אז הגיע הרגע של הפישולין, זן זיתים צרפתי... קשה לי לתאר במילים את החוויה. לגימה מהמשקה הזה (אין לי דרך אחרת לתאר את זה, זה משקה!), העיפה לי את המוח הכי רחוק ממה שיכולתי לצפות משמן זית. כולה שמן, לא??? זה היה כמו לצאת לטיול של טעמים, כשבכל רגע מרגישים משהו אחר. האמת שפתאום נורא התחשק לי לזנק מהאוטו ולחבק את ירון! מתוך רחמים על הרגליים שלי וגם קצת על ירון, התאפקתי והסתפקתי ברכישה של כמה ליטרים של שמן זית. ביאה מצדה, למיטב זכרוני, קנתה שמן לכל גרמניה.

את הפוסט הזה אני כבר רוצה לכתוב הרבה זמן, כי כשאני נתקלת ביצרני מזון קטנים ומקומיים שמעשה ידיהם הוא אמנות של ממש, מתעורר בי צורך להפיץ את הבשורה. אני לא מקבלת אחוזים, וכנראה לא "ייצא לי מזה" שומדבר, אבל זו הזדמנות לחלוק עם אחרים את מה שבאמת מרגש אותי.


אז תודה לירון תירוש ולכל אותם אנשים נדירים, שלא נכנעים לרוח החפיפניקיות ולתירוצים כמו "צריך לשרוד אז מתפשרים". אנשים שמשקיעים את הנשמה שלהם כדי שתהיה לנו פה תוצרת חקלאית באיכות שכזאת.


מאז אותו יום אני רק מתבשרת שהשמן של ירון ממשק תירוש (ובייחוד הפישולין) קוטף פרסים בתחרויות. הפעם אני לא מופתעת

Tirosh's Oil שמן זית

שמן זית איכותי הוא הכרחי להצלחת מאכלים קרים, כגון מרק טרטור, למתכון כנסו לכאן


167 צפיות2 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

פאתיה