הבלוג של שירה נתיב

אני מקווה לגעת, בצורה מפוכחת ומשועשעת כאחד, בנושאים מורכבים כמו נכות, יופי וכיעור, מוות, ושאלות אתיות ואסתטיות לגבי האוכל שאנחנו אוכלים. כולם מוזמנים להירשם ולהיות חלק מהקהילה והדיונים.

בבלוג ידורו בכפיפה אחת צילומי אוכל מעוררי תיאבון, מתכונים, סיפור אישי על התמודדות עם מחלה ונכות, הומור ואג'נדה.

  • Shira Nativ

נפתחת קבוצה לתרגול בודהיסטי

עודכן ב: 31 ינו 2019

לפני מספר חודשים כתבתי סדרת פוסטים על תורת הבודהה מנקודת המבט שלי, ועל המקום שהיא תופסת בחיי. להרגשתי, הבודהיזם נותן מענה בהרבה נושאים, שכאנשי התרבות המערבית, גדלנו ללא כלים מיטביים להתמודד עמם. חוסר סיפוק, סטרס, התמודדות עם הצלחה וכישלון, מחלה ומוות הן רק כמה דוגמאות.


אם הצלחתי לעורר בכם עניין כלשהו בבודהיזם (או אם כבר באתם מראש עם עניין כזה) אני מזמינה אתכם לקבוצת לימוד משותף, שתפתח במעוני הצנוע שבכפר סבא. את הקבוצה אני מארגנת בהתנדבות ומי שינחה את המפגשים יהיה הנזיר פניננדו, נזיר ישראלי במסורת התרוואדה.


ישנן דרכים ושיטות רבות ללימוד בודהיזם- זרמים שונים, מורים ופרשנויות שונות. אני אישית מוקסמת מהסוטות, שהן הטקסטים הבודהיסטיים המוקדמים ביותר ששרדו, והן מיוחסות לדברי הבודהה עצמו. אני חושבת שאותן הדרכות שנתן הבודהה לתלמידיו מהוות מדריך נהדר גם היום לתרגול מדיטציה ויישום התורה בחיי היומיום. מעבר לכך, יש משהו מרגש בעובדה שיש לנו גישה ישירה לטקסטים העתיקים הללו. כל מפגש יכלול קריאה בטקסט, תרגול מדיטציה ודיון.


המפגשים יתקיימו בימי ד' 19:30-21:00, המפגש הראשון יתקיים ב- 6 בפברואר, 2019 (רביעי הבא), אך ניתן יהיה להצטרף בכל שלב. המפגשים מתאימים למתחילים ולותיקים כאחד והם ללא עלות (תהיה אפשרות לתמוך בהמשך פעילותו של הנזיר באמצעות תרומה). המעוניינים מוזמנים בשמחה לפנות אלי!, טלפון: 052-8987290


ובקשה אחרונה לסיום- אם אתם מכירים מישהו שהפעילות הזאת עשויה לעניין אותו, אנא העבירו לו את המידע. תודה רבה.


177 צפיות0 תגובות